Travelmarket Norge
Få gode tilbud på e-post:

Rygge kan ta 200.000 reisende fra Torp

Sandefjord-Torp kan miste rundt 200.000 passasjerer årlig , dersom Ryanair begynner å fly fra den sivile flyplassen på Rygge. Det tror lufthavnledelsen på Torp. Ryanair har årlig rundt en halv million reisende på Sandefjord Lufthavn.
Det blir kamp om flypassasjerene i Oslofjordområdet, dersom Rygge åpnes for sivil passasjertrafikk våren 2007. Ved Sandefjord-Torp regner ledelsen med at 'naboen' på østsiden av Oslofjorden kan kapre rundt 200.000 passasjerer årlig fra Vestfoldflyplassen.

 Det er temmelig klart at Rygge vil trekke mange passasjerer fra Osloregionen. 200 000 er et realistisk anslag. I tillegg kommer østfoldingene selv til å bruke Rygge, sier administrerende direktør Alf-Reidar Fjeld ved Sandefjord Lufthavn til Moss Avis.

Lufthavnsjefen frykter ikke konkurransen - og han tror at Ryanair ikke kommer til å kutte ut Torp, dersom selskapet også starter flyvninger fra Rygge.

Rygge Sivile Lufthavn -RSL, skal etter planen åpnes for sivil passasjertrafikk våren 2007. Foruten Ryanair skal også flere andre lavprisoperatører, som blant andre easyJet og Sterling, ha vist interesse for å starte flyvninger fra flyplassen.

 Det er lett å overtale lavprisselskapene til å starte flyvninger, men det gir ofte dårlig økonomi for flyplassdriften fordi lavprisselskapene vanligvis fritas for startavgift som er en av de tre viktige inntektskildene for flyplassene, sier Alf Reidar Fjeld til avisen.

Kilde: boarding.no
 
Tekst:  travelmarket.com -
17.181 Brukere, 1.151.895 Bilder, 5.795 Filmklipp
Reisetilbud på e-post
Billige flybilletter
Billige restplasser
Billige charterreiser
…og mange andre reiser.
Travelmarket Norge
Reisesøkemotoren Travelmarket.no søker på mer enn 1.000 internettsider for å finne de beste og billigste reisene for deg.