Travelmarket Norge
Få gode tilbud på e-post:

Severdigheter Julianehåb

Severdigheter Julianehåb Du søkte Julianehåb blant Travelmarkets severdigheter. Nedenfor ser du alle de severdighetene, som finnes på dit søk etter: Julianehåb.

Severdigheter Julianehåb

Frelserens Kirke (Julianehåb)
Kirken ble bygget i 1832 og er byens første kirke. I kirken finner man en redningskrans som er det eneste som ble funnet etter det forliste skipet Hans Hedtoft. Hans Hedtoft forliste ved Kap Farvel i 1959.
Hvalsey (Julianehåb)
Hvalsey er ruinene av en gammel nordbokirke som ligger litt uten for byen. Ruinen er nesten intakt. Den ble benyttet siste gang av nordboerne i 1408. Kirken måler 8 x 16 meter, og murene er 1,5 meter tykke.
Julianehåb Museum (Julianehåb)
Museet i Julianehåb har en veldig fin samling av lokale gjenstander som harpuner og kajakker. Museet ligger i byens gamle smie fra 1871 og bygningen er interessant i seg selv. Kanonen foran museet er satt der av polarforskeren Knud Rasmussen, som tok den med fra østkysten.
17.179 Brukere, 1.151.888 Bilder, 5.795 Filmklipp
Reisetilbud på e-post
Billige flybilletter
Billige restplasser
Billige charterreiser
…og mange andre reiser.
Travelmarket Norge
Reisesøkemotoren Travelmarket.no søker på mer enn 1.000 internettsider for å finne de beste og billigste reisene for deg.